Cukier brzozowy ksylitol z Finlandii

EAN: 5900437082950

Cukier brzozowy ksylitol z Finlandii od Dr. Oetkera. 

11,89 zł brutto

Ksylitol to substancja słodząca naturalnego pochodzenia nazywana „cukrem brzozowym” stosowana jako alternatywa białego cukru. Oryginalny ksylitol otrzymywany jest z kory drzew liściastych, najczęściej brzozy z Finlandii, ale na rynku obecny jest również ksylitol pozyskiwany z kukurydzy. Ksylitol jest tak samo słodki jak cukier biały, ale o 40% mniej kaloryczny. Odpowiedni jest dla wegan. Indeks glikemiczny ksylitolu wynosi 8 (IG:8). Odpowiedni dla diabetyków. Zastosowanie do ciast (poza drożdżowymi – sprawia, że zaczyn drożdżowy nie pracuje i ciasto nie wyrasta), do deserów, do napojów, sosów, syropów, przetworów owocowo - warzywnych.

Informacje z opakowania

Opis produktu 

Cukier brzozowy ksylitol z Finlandii

Cechy

Zastosowanie: do ciast (poza drożdżowymi- sprawia, że zaczyn drożdżowy nie pracuje i ciasto nie wyrasta), do deserów, do napojów, sosów, syropów, przetworów owocowo-warzywnych. 

UWAGA: * spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Należy wprowadzać do diety stopniowo (zaczynając od 1 łyżeczki)  *nie zaleca się podawać dzieciom do 3 roku życia.

Masa netto:  200 g 

Odpowiedni dla wegan i diabetyków. 

Składniki

substancja słodząca (ksylitol)

Wartość odżywcza

 W 100G 
Energia1007 KJ
242 KCAL
Tłuszcze0 g
w tym nasycone0 g
Węglowodany100 g
w tym cukry0,2 g
Białko0 g
Sól0,01 g

Indeks glikemiczny: 8

Przechowywanie

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Zastosowanie informacji produktowych

Każdym produktem firma Dr. Oetker udowadnia swoje motto „Jakość przepisem na sukces”. Staramy się, aby informacje produktowe były właściwe, niemniej jednak może się zdarzyć, że skład, wartości odżywcze oraz obecność alergenów w naszych wyrobach mogą ulec zmianie. Rekomendujemy, aby każdorazowo sprawdzić etykietę produktową na fizycznym opakowaniu przed jego konsumpcją.

W przypadku pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z naszym Serwisem Konsumenta.

Inni klienci oglądali również